ویزا چیست – آژانس هواپیمایی مهاجری خراسان

ویزا چیست

خدمات ویزا

روادید یا ویزا بعد از پاسپورت مهمترین سند مسافرتی بشمار می رود. قراردادهای بین المللی در میان کشورها، شرایط سیاسی حاکم فیمابین و همچنین قوانین داخلی مربوط به اقامت، تابعیت و گردشگری هر کشور باعث پیچیده شدن و تخصصی شدن روند اخذ روادید گردیده است.
با توجه به شرایط سیاسی بین المللی حاکم بر جهان، شهـروندان و دارندگان گذرنامه جمهوری اسلامی ایران می توانند جهت ســـفر به کشــور های ذیل بدون اخـذ روادید اقدام کنند و در غیر این صورت برای مسافرت به سایر کشورها باید ویزا تهیه نمایند:

نتیجه تصویری برای ویزا
سیشل، جزایر کوک، کوزوو، نیووی، دومینیک، اکوادور، هایتی، مالزی، میکرونزیا، تونس، نیکاراگوئه، ترکیه، ونزوئلا، سنت کیتس و نویس
کشورهایی که برای ورود به آنها نیاز به اخذ ویزای فرودگاهی است: ارمنستان، بنـگلادش، آذربــایجان، بلاروس، اندونزی، عراق، بحرین، پاکستان، توگو، بولیوی، کومور، گینه بیسائو، کنیا، گــویانا، لائوس، لبنان، ماکائو، ماداگاسکار، مالدیو، موزامبیک، موریتانی، نپال، ساموآ، سومالی، سریلانکا، تاجیکستان، تانزانیا، تیمور شرقی و اوگاندا (با توجه به تغییرات دائمی این اسامی حتما در موقع سفر با سفارت مربوطه چک شود).
روند صدور روادید ورود به جمهوری اســلامی ایران نیز با نظر مثبت و مســاعد سیاستمداران کشور، آسـان تر شده و در حال حاضر ویزای ۳۰ روزه توریستی در مبـادی ورودی کــشور برای گردشگران اکثر کشورها بجز شهروندان قطر، هند و پاکستان صادر می گردد.

شرکت خدمات مسـافرت هوایی و جهانگـردی مهاجری با همکاری کـارگزاران زبده و قابل اعتماد، ویزای مسافرت به اکثر کشـورهای جهان را برای مسافرین خود محیا می سازد، همچنین با تـوجه به وجود نام این شرکت در لیست آژانس های معتبر وزارت امور خارجه، امکان اخذ ویزای ورودی ایران نیز جهت میهمانان خارجی مدعو مشتریان محترم در این مجموعه فراهم است. با توجه به کثرت درخواست ویزای ورودی به کشور در فرودگاه ها و اتلاف وقت بسیار زیاد جهت این امر، حتما اخذ ویزای ایران قبل ازسفر توصیه می شود. ویزای صادر شده را نیز می توان از تمامی سفارتخانه ها و کنسولگریهای کشور درسـراسر جهان دریافت نمود.

ویزای حوزه شنگن SCHENGEN VISA

اخذ ویزای شینگن

 

ویزای شینگن چیست؟

ویزای شنگن سند صادر شده توسط مقامات مربوطه به حزب علاقه مند برای بازدید و یا سفر به  منطقه شنگن است.

 

محدوده شینگن یا منطقه شنگن چیست؟

محدوده شنگن یا منطقه شینگن از ۲۶ کشور تشکیل شده که موافقت کرده اند  اجازه حرکت آزاد شهروندان خود را در درون این محدوده به عنوان یک کشور واحد بدهند. از ۲۶ کشور  توافقنامه شینگن، ۲۲ کشور، بخشی از اتحادیه اروپا و ۴ کشور دیگر بخشی از انجمن تجارت آزاد اروپا هستند.
منطقه شینگن اکثر کشورهای اروپایی را پوشش می دهد ، به جز انگلستان و کشورهایی مانند رومانی، بلغارستان، کرواسی، قبرس و ایرلند که به زودی به توافقنامه می پیوندند.  کشورهایی هم وجود دارند که بخشی از اتحادیه اروپا نیستند ولی از سیاست جنبش آزاد پیروی میکنند، مانند نروژ، ایسلند، سوئیس و لیختن اشتاین

 

کشورهای عضو شینگن

اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان،  پرتغال، اسلواکی، اسلوونی،اسپانیا، سوئد، سوئیس و لیختن اشتاین در عضویت شینگن هستند.

 

چه کسانی ویزای شینگن نیاز دارند؟

شهروندان کشورهای عضو غیر شنگن به منظور ورود به منطقه شنگن اجبارا به ویزای شنگن نیاز دارند. در این مورد بعضی کشور ها استثنا هستند، ولی برای ایرانیان ویزای شنگن الزامی است

 

انواع ویزای شینگن

با توجه به طبیعت / هدف از این سفر، انواع مختلفی از یک ویزای شنگن صادر شده توسط سفارت / کنسولگری وجود دارد:

   ۱- ویزای شینگن (USV)

مجوز از یکی از کشورهای عضو منطقه شینگن به منظور حمل و نقل و یا اقامت در قلمرو مورد نظر برای یک دوره معینی از زمان تا حداکثر ۹۰ روز در هر دوره شش ماهه که شروع این زمان از تاریخ ورود است.
با توجه به هدف از سفر شنگن ویزا ی USV شامل همه از این سه دسته، “B”، “A” و “C” میشود:

دسته  ویزای A  برای ویزای ترانزیت فرودگاه که اجازه می دهد تا دارنده ویزای شنگن A  از طریق منطقه بین المللی فرودگاه کشور شنگن، بدون ورود به کشور منطقه شنگن  سفر کند. ویزای ترانزیت فرودگاه        برای شهروندانی که از یک کشور غیر شنگن به یک کشور دیگر غیر شنگن از طریق یک تغییر پرواز در فرودگاه یککشور عضو شنگن سفر میکنند الزامی است.

 

دسته  ویزای B برای ویزای ترانزیت است که اجازه می دهد تا دارنده آن به حمل و نقل در حداکثر۵ روز از طریق بیش از یک کشور شنگن با ماشین، قایق و یا هواپیما به یک کشور غیر شنگن بپردازد.

 

دسته  ویزای C برای ویزای کوتاه مدت است که اجازه می دهد تا دارنده آن  در یک کشور  شنگن برای یک دوره معینی از زمان بسته به اعتبار ویزا اقامت داشته باشد. این دسته خاص، با توجه به هدف دارنده از سفر را می توان در یک شکل از دست می آید:

 

ویزای تک ورودی (Single-entry) اجازه می دهد تا دارنده آن برای ورود به یک کشور شنگن تنها یک بار برای دوره معینی از زمان. هنگامی که شما این کشور شنگن خاص شما را ترک وارد اعتبار ویزا منقضی حتی اگر مدت زمان اجازه داده که در این کشور بمانند هنوز تمام نشده است.

ویزای دو ورودی (Double-entry) هم سیاست ذکر شده در بالا را دارد، با این حال شما مجاز به ورود به کشور شنگن دو بار هستید، به این معنی که برای دوره معینی از زمان مجاز هستید توسط ویزای خود وارد کشور شنگن شوید ، آن کشور را ترک کنید و دوباره بدون هیچ مشکلی وارد آن کشور شنگن شوید. هنگامی که شما  از آن کشور برای دومین بار خارج میشوید ویزا منقضی می شود.

 

ویزای چند ورودی (Multiple-entry) اجازه می دهد تا دارنده آن به تعداد دلخواه از کشور شنگن خارج بشود و باز داخل شود. با این حال این ویزا اجازه می دهد تا دارنده آن به اقامت در یک منطقه شنگن برای حداکثر ۹۰ روز در نیم سال که  شروع آن از روز اول از مرز عبور بین یک کشور عضو شنگن و کشور عضو غیر شنگن است بپردازد.

 

  1. ویزای اعتبار محدود منطقه ای (LTV)

    این نوع ویزا به اجازه می دهد تا شما  تنها در کشور شینگنی که ویزا صادر کرده سفر کنید و یا در برخی از موارد دیگر، در برخی از کشورهای شنگن خاص که هنگام درخواست برای ویزا ذکر شده است. به غیر از این کشورهای شنگن، این نوع ویزای خاص  برای هر کشور شنگن دیگر که قبلا مشخص نشده نامعتبر است. دارنده این نوع ویزا نمی تواند ورود و یا رفت و آمد (ترانزیت) از طریق هر کشور شینگن دیگری که مقصد اول یانهایی هدف نیست کند. این نوع از ویزا در موارد بسیار نادرمانند یک دلیل انسان دوستانه و یا در زیر تعهد بین المللی به عنوان یک استثنا در سیستم مشترک USV صادر میشود.  این نوع از ویزا برای افرادی که سند معتبر مسافرتی (مثلا پاسپورت) ندارند و در عین حال مجبور به سفر به منطقه شنگن در مواقع اضطراری هستند اعمال می شود.

 

  1. ویزای ملی

    ویزای ملی دستهD به افرادی که قرار است به تحصیل، کار یا اقمت دائم در یکی از کشورهای شنگن بپردازنداعطا می شود. ویزای ملی تک ورودی (Single) می تواند برای افرادی که نیاز به سکونت در کشور شنگن برای یک دوره معینی از زمان و به منظور مشخصی اعطا شود و پس از آن آنها باید به کشور خود بازگشت کنند. از سوی دیگر یک ویزای ملی چند ورودی(Multiple) نیز برای افراد خاص اجازه می دهد دارنده آن به سفر در داخل و خارج از این کشور شنگن به دفعات نا محدود کنند و همچنین در سراسر منطقه شنگن نیازی به ویزا اضافی برای سفر ندارد.

 

معیارهای گرفتن ویزا شینگن ملی چند بار ورود:

برنامه دانشجویان بین المللی ویزای شنگن برای یک دوره حداکثر یک سال اعطا میکند.

برای یک دانشجوی بین المللی که قرار است  یک دوره کامل از تحصیلات را شروع کند در یکی از کشورهای شنگن، دوباره ویزا برای یک دوره یک سال با امکان افزایشآن صادر میشود.

 

کار آموزشی در یک موسسه یا مرکز تحقیقات عالی در هر یک از کشورهای عضو پیمان شنگن، با توجه به فرد و اعضای خانواده آن است.

 

یک حرفه ای که در سفر در هر یک از کشورهای عضو پیمان شنگن به دلیل تخصص خود است که میتواند یک ورزشکار، یک هنرمند و یا هر حرفه ای دیگر از نوع خودش با هدف به اشتراک گذاری تخصصش باشد.

 

موارد اضطراری به عنوان یک وضعیت پزشکی که مانع از ترک فردی از منطقه شنگن در چارچوب زمانی تعیین شده است.

 

بیمه مسافرتی ویزا شنگن:

هر کسی که  به طور موقت به یک منطقه شنگن از یک کشور که به ویزا نیاز دارد سفر میکند، چه یک فرد یا گروه بازدید کننده باشد، گردشگران، و یا مسافران تجاری،  نیاز است برای خرید بیمه مسافرتی که به تعداد روزهایی که او به گذراندن در منطقه شنگن خواهد بود پوشش می دهد اقدام کند.
بیمه باید در سراسر قلمرو کشورهای عضو معتبر باشد و پوشش کل مدت اقامت در نظر گرفته شده فرد یا حمل و نقل (ترانزیت) او را بدهد. حداقل پوشش باید ۳۰۰۰۰ یورو باشد.

 

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای شنگن

پر کردن فرم درخواست ویزای شنگن قابل دریافت از وب سایت هر سفارتخانه کشور عضو

مدارک هویتی:

گذرنامه امضاء شده مسافر با حداقل ۶ ماه اعتبار از تاریخ پایان سفر و دو صفحه خالی روبرو

ترجمه رسمی تمامی صفحات شناسنامه

ترجمه رسمی سند ازدواج (در صورت تاهل)

دو قطعه عکس در ابعاد ۵/۳ در ۵/۴ سانتیمتر، پشت زمینه سفید، نگاه روبرو بدون عینک یا کلاه که ۷۰ درصد عکس را فاصله چانه تا پیشانی اشغال کرده باشد.

مدارک شغلی:

ترجمه رسمی جواز کسب یا اساسنامه شرکت و روزنامه رسمی آن جهت صاحبین مشاغل

ترجمه رسمی گواهی اشتغال بکار ، لیست ۳ ماه آخر بیمه تامین اجتماعی و رسید پرداخت ماه آخر بعلاوه کپی مدارک بند قبلی جهت کارمندان

ترجمه رسمی گواهی اشتغال به تحصیل جهت دانش آموزان و دانشجویان

مدارک مالی:

ترجمه رسمی سند ملکی

نامه تمکن مالی از بانک به زبان انگلیسی مهمور به مهر بانک

ریز صورتحساب ۶ ماهه آخر حساب بانکی متقاضی به زبان انگلیسی مهمور به مهر بانک (با مانده حساب بیش از حداقل ۴۰۰ میلیون ریال)

مدارک مربوط به درخواست روادید از طریق آژانس هواپیمایی مهاجری:

ضمانت بازگشت از سفر بصورت ضمانت نامه بانکی با تعهد پرداخت بی قید و شرط به نفع شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی مهاجری

پر کردن فرم مشخصات فردی

پر کردن فرم تعهد بازگشت از سفر

ویزای روسیه، چین و کشورهای آسیای میانه

ویزای کشور های فوق الذکر از طریق کارگزار مطمئن دریافت می گردد و با توجه به تغییرات دائمی نرخ و مدت زمان اخذ روادید می بایست با همکاران کانتر تور آژانس هواپیمایی مهاجری چک شود.

تصویر مرتبط

ویزای امارات متحده عربی (دبی)

ویزای توریستی امارات متحده عربی در بازه های ۱۴و ۲۸روزه با همکاری یکی از کارگزاران خوشنام و زبده این عرصه، بطور مستقیم از وبسایت اداره مهاجرت این کشور جهت مشتریان محترم توسط آژانـس هواپیمایی مهاجری دریافت می شود. روند صدور ویزای دبی بین ۱ تا ۷ روز کاری بسته به شرایط سیاسی، ازدهام سفر و تعطیلات اداره مهاجرت امارات متحده عربی متفاوت است.
لازم به ذکر است که مدت صدور روادید دبی بعضی اوقات تا ۱۵ روز نیز طول کشیده که کاملا بدلیل مسائل سیاسی فیمابین دو کشــور بوده است، از این رو هیچ تضـمینی در مورد زمــان مزبور وجود ندارد.
قابل توجه است که امـــارت ابوظـــبی به شهروندان جمهوری اسلامی ایران ویزا نمی دهد ولی با اخذ ویزای دبی میتوان وارد این امارت شد. دیده شده است که اطلاعــات خروج از امارات متحـده عربی از مـبادی خروجی ابوظـبی بعضا در سیستم مهـاجرت دبی ثبت نشده و مسـافر را دچار دردسر نموده است.
از ابتدای سال ۲۰۱۶ دولت امارات علاوه بر شخص مسافر در مبادی خروجی، کارگــزاران ( کفـــیلان) دریافت ویزای خود را نیز در صورت ماندن بیش از اندازه مســــافر در امارات جریمه می نماید، از این رو شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی مهاجری از مســافرین خود جهت بازگشت بموقع از امارات ضمانت مــالی دریافت می نماید و در صورت اعلام کفیل مبنی بر پرداخت جــریمه، آنرا از محـل ضمانت مسافر تامین خواهد کرد. البته پر واضح است که آژانس هواپیمایی مهاجری تا حد توان از حقوق مسافر خود در این رابطه دفاع خواهد کرد اما از لحاظ قانونی مجبور به پرداخت جریمه رسمی خواهد بود.
در آخر دانستن این نکته در مورد نوع ویــزای امارات متحده عربی خالی از لطف نیست که ویـزایی با شرایط صدور URGENT یا فــوری برای ورود به این کشـور وجود ندارد. شرکت خدمات مسـافرت هوایی و جهانگردی مهاجری ویزای امارات متحده عربی را بدون دریافت کارمزد جهت مسافرین محترم اخذ می نماید.

شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای امارات متحده عربی:

اسکن رنگی دقیق و کامل از صفحات مشخصات فردی

اسکن رنگی یک قطعه عکس

مدت ویزای توریستی امارات ۱۴ و ۲۸ روزه است.ویزای ۱۴ روزه حداکثر قابل تمدید تا ۲۸ روز خواهد بود که در صورت تمایل به تمدید باید ۵ روز قبل از اتمام مدت ویـزا درخواست شود، امـا ویزای
۲۸ روزه قابل تمدید نمی باشد.

مدت زمان اخذ ویزا از تاریخ در خـــواست تا صدور در شــــرایط عادی ۷ روز کاری خواهد بود ولــی با توجه به سیاست های کاری اداره مهـــاجرت امارات هیچ تضمینی درباره این مدت وجود ندارد.( اداره
مهاجرت امارات متحده روزهای جمعه و شنبه تعطیل می باشد)

ویزای صادر شده فقط برای ۱ بار ورود اعتبار دارد و قابل تغییر نیز نمی باشد.

عواقب هر گونه اقدام قبلی توسط مسافر که موجب عدم صـــدور ویزای او شود بعهده خود مســافر است و هزینه درخواست ویزا به او مسترد نخواهد شد. همچنین تقاضا و هزینه کـــل ویــــزاها پس از
ثبت در سیستم مهاجرت امارات غیر قابل استرداد خواهد بود.

مدت اعتبار استفاده از ویزا ۲ ماه بوده که در این بازه اجازه اقامت به مدت در خواستی ( مثلا ۱۴ روز ) در کشور امارات وجود دارد.

مسافرین باید از فرودگاه دبی وارد این کشور شده و از همین نقطه نیز خارج شوند.

در صورت عدم ثبت خروج در سیستم مهاجرت امارات ( مثلا به دلیل خروج از فرودگاه ابوظبی) مسافر موظف است پس از بازگشت پاسپورت خود ممهور به مهر ورود به خروج از امارات و همچنین کارت
پرواز خروجی از این کشور را در اسرع وقت به آژانس مهاجری تحویل دهد تا پس از اسکن و ارسال مشکل بوجود آمده برطرف گردد.بدیهــی است کلیه هزینه ها ی مربوطه به رفع این مشکل بعهده مسـافر خواهد بود.

در صورت توقف بیش از مدت ویزا، نه تنها مسـافر هنگام خروج از کشور در فرودگـــاه جریمه شده و در لیست ســـیاه قرار می گیرد بلکه جواز کار کفیل معلق شـــده و کفیل و آژانس نیز از طرف اداره
مهاجرت جریمه میشوند، لذا ضمانت بازگشت برای جبران ضرر و زیان فوق بطور کامل ضبط خواهد شد و مسافر حق هیچگونه اعتراض به این اقدام را نخواهد داشت.

تشابه اسمی برخی مسافرسن با برخی از افراد موجود در لیست سیاه ممکن اسن باعث افزایش زمان صدور ویزا شود لذا اژانس مهاجری تعهدی در مورد صدور ویزا یا تاخیردر روند صدور ان در این مورد
ندارد.

ارتکاب هرگونه عمل خلاف قانون امارات متحده عربی که از سوی مسافر درمدت ویزای ماخوذ از آژانس مهاجری صورت گیرد نیز علاوه براعمال جرائم قانونی کشور امارات موجب ضبط مبلغ ضمانت بازگشت
از سوی آژانس خواهد گردید.

ویزای ورودی ایران

هر ایرانی می تواند بعنوان میزبان، هر چند میهمان خارجی را برای بازدید از ایران دعوت نماید. اگر میهمان شمــا خانم باشد باید میزبان نیز خانم انتخاب شود ولی در صورت دعوت گـروهی محدودیتی از بابت جنسیت میزبان وجود ندارد. برای دعوت از میهمان اسکن رنگی پاسپورت ایشان و اطلاعات شخصی ایشان و همچنین اسکن رنگی شناسنامه میزبان لازم است.
میهمان می تواند طی حداکثر ۱۰ روز کاری پس از ارائه درخواست، با مراجعه و تحویل پاسپورت خود به کنسولگری یا سفارت جمهوری اسلامی ایران در شهر مورد نظر خویش ویزای ایران را دریافت نماید.