مغز و اعصاب – آژانس هواپیمایی مهاجری خراسان

مغز و اعصاب

مغز و اعصاب

مغز و اعصاب

مغز و اعصاب و جراحی مغز و اعصاب، تخصصی پزشکی در رابطه با پیشگیری، تشخیص، درمان و جراحی اختلالات سیستم عصبی از جمله مغز، نخاع، اعصاب محیطی و سیستم عروق مغزی بیرون جمجمه است. البته تفاوتی کلی بین تخصص مغز و اعصاب (نورولوژی) و جراحی مغز و اعصاب وجود دارد که در ادامه به توضیح مختصری در مورد این دو تخصص و درمان های هر شاخه می پردازیم:

مغز و اعصاب (نورولو‍ژی): این رشته به درمان بدون جراحی بیماری های مغز و اعصاب و عضلات می پردازد. متخصصین مغز و اعصاب معمولا به درمان و معاینه اعصاب سر و گردن، بررسی قدرت و حرکت عضلات، بررسی تعادل حرکتی، واکنش و احساس، حافظه، گفتار و زبان می پردازند.

برخی بیماری ها و اختلالات مربوط به تخصص مغز و اعصاب:

– سکته مغزی

– ام اس

– صرع (تشنج)

– فراموشی و آلزایمر

– منژیت

– سر درد و سرگیجه و سایر اختلالات مغزی مانند کاهش بینایی

– گزگز و مورمور دست ها و پاها

– کمردرد و پشت درد

– فلج و ضعف دست ها و پاها

– لرزش بدن و یا پارکینسون

– اختلالات خواب

– فلج مغزی و بیماری های تکاملی مغز

مغز و اعصاب

جراحی مغز و اعصاب: همانطور که گفته شد این تخصص با تخصص مغز و اعصاب متفاوت است. تشخیص و جراحی بیماری های نیازمند به جراحی در قسمت مغز و ستون فقرات تخصص اصلی جراح مغز و اعصاب می باشد.

برخی آسیب ها و اختلالات مربوط به جراحی مغز و اعصاب:

– دیسک کمر و اختلالات ستون فقرات نیازمند جراحی

– خونریزی مغزی

– تومورهای مغزی و نخاعی

– ضایعات مغزی نیازمند به جراحی

جراحی مغز و اعصاب

درمان بیماری های مغز و اعصاب به علت حساسیت زیاد این بخش مخصوصا در عمل جراحی نیازمند پزشکان با تجربه و دارای مهارت های بالا است. علاوه بر این وجود امکانات آزمایشگاهی مدرن و بیمارستان های مجهز درمان بهتر و  مطمئن تری را برای بیمار فراهم می آورد. کشور ایران تقریبا در تمامی رشته های پزشکی از جمله نورولوژی و جراحی مغز و اعصاب دارای پزشکان برجسته ، بیمارستان های مجهز و امکانات آزمایشگاهی روز دنیا می باشد.

درصورت تمایل به سفر به ایران جهت درمان و بهره بری از امکانات درمانی شهر مشهد می توانید از طریق پر کردن فرم ارتباط با ما از خدمات ما بهره مند شوید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code