قلب و عروق – آژانس هواپیمایی مهاجری خراسان

قلب و عروق

قلب و عروق

 

به طور کلی جراحی قلب و عروق شامل انواع مختلفی از روش‌های متفاوت برای درمان مشکلات و آسیب های قلبی ناشی از بیماری، حمله قلبی، سکته مغزی و … می‌شود. معمولا هدف از این جراحی ها رفع گرفتگی عروق قلب و یا کارگذاری دستگاه تنظیم ضربان قلب جهت رسیدن مقدار کافی خون و اکسیژن می باشد.

قلب و عروق

 

آزمایش های تشخیصی و درمان های رایج قلب و عروق

– اکوکاردیوگرافی

– الکتروفیزیولوژی

– جراحی بای پس عروق کرونری قلب

– جراحی تعویض دریچه قلب

– جراحی آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی

– جراحی قراردادن ضربان‌ساز (پیس میکر)

– جراحی تترالوژی فالوت TOF

– بازتوانی و غیره

 

نمونه هایی از جراحی های قلب

وقتی در مورد  درمان و جراحی قلب و عروق صحبت می‌کنیم باید توجه کنیم که هر فرد ویژگی ها و شرایط منحصر به فرد خود را دارد که باعث می شود روش جراحی و درمان و عوارض ناشی از آن در هر فرد متفاوت باشد. در زیر چند روش رایج جراحی قلب و عروق به طور مختصر توضیح داده می شود.

جراحی دریچه قلب درمانی است به منظور مداوا و یا تعویض دریچه قلب که دچارتنگی یا گشادی شده است. افرادی که عارضه بیماری باعث تخریب و یا از شکل افتادن دریچه قلب آن ها شده باشد، گزینه های این عمل جراحی هستند. پیشرفت‌های زیادی که در تکنیک های جراحی و ساخت دریچه های مصنوعی بوجود آمده است، این جراحی را یکی از رایج ترین جراحی های قلب ساخته است.

آنژیوپلاستی عروق قلب یکی از انواع جراحی قلب است که به اسم بالن زدن نیز شناخته می شود. این عمل برای افرادی انجام می شود که شریان های قلب آن ها به وسیله پلاک های بوجود آمده دچار تنگی و یا گرفتگی شده است. بعد از انجام عمل جریان خون درون عروق به طور کامل برقرار می شود. در این روش جراح، یک بالن کوچک را به صورت موقت در محلی که رگ دچار گرفتگی شده است، قرار می دهد و آن را باد می‌کند تا به باز شدن شریان کمک کند. آنژیوپلاستی معمولا همراه با قرار دادن یک لوله به نام استنت در داخل شریان همراه است تا سرخرگ را باز نگه دارد و از تنگ شدن و انسداد مجدد آن جلوگیری کند.

ضربان ساز (Pacemakers) دستگاه الکترونیکی کوچکی است که با باتری کار می کند و زیر پوست شکم و یا قفسه سینه قرار می گیرد و به وسیله پالس های الکتریکی کمک می کند به کنترل ریتم غیر طبیعی قلب افرادی که ضربان قلب آن ها نامنظم، بسیار تند و یا بسیار کند است.

جراحی قلب

از آنجا که سلامت قلب برای داشتن زندگی حیاتی است، مزایای جراحی قلب بیشمار است. البته مانند هر عمل جراحی دیگری در عمل جراحی قلب نیز خطراتی وجود دارد. اما درمان توسط جراحی توانمند و با تجربه، وجود امکانات پیشرفته پزشکی و همکاری بیمار با پزشک، ریسک جراحی قلب را به حداقل می رساند.

درصورت تمایل به سفر به ایران جهت درمان و بهره بری از امکانات درمانی شهر مشهد می توانید از طریق پر کردن فرم ارتباط با ما از خدمات ما بهره مند شوید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code