سن پترزبورگ،قلب یخی روسیه – آژانس هواپیمایی مهاجری خراسان

سن پترزبورگ،قلب یخی روسیه

10414020712811311971489548244138212245177120
پرچم روسیه

سن‌پترزبورگ یکی از زیباترین شهرهای دنیا می‌باشد که از گنجینه‌های تمدن بشری محسوب می‌شود و به “ونیز شمالی” و همچنین “موزه در فضای باز” معروف است. سن‌پترزبورگ به معنای شهر پتر مقدس است که یکی از حواریون حضرت عیسی بود و حامی این شهر زیبا پنداشته می‌شود. این شهر نه تنها پایتخت تاریخی روسیه، بلکه مرکز فرهنگی و علمی روسیه نیز می‌باشد.

که زبان رسمی آن  روسی می باشد  و همچنین واحد پول رسمی سن  روبل روسیه

واحد پول سن پترزبورگ

واحد پول رسمی سن پترزبورگ   روبل روسیه  ( هر روبل روسیه ۶۶۰ ریال)   است.

 

 

شناخت آداب و رسوم مردم سن پترزبورگ

فرهنگ روس‌ها در حقیقت از فرهنگ اسلاوهای شرقی ریشه می‌گیرد که در نظر مسیحیان رومی پگان و کافر قلمداد می‌شدند.در شکل‌گیری اولیه هویت قومی و فرهنگی مردم روس اقوام دیگر تاثیرات بسزایی گذاشتند. از میان این اقوام می‌توان به اورالی‌ها و وایکینگ‌ها اشاره نمود.در اواخر هزاره یکم (میلادی)|هزاره یکم اقوام روس به مسیحی شده و به مذهب ارتودوکس شرقی گرویدند.پس از سقوط قسطنطنیه در اواخر قرن پانزدهم میلادی روسیه بزرگترین پایگاه مذهب ارتدکس باقی‌ماند.از دیدگاه دیگر روسیه از نظر فرهنگی نیز تحت تاثیر اروپا قرار گرفت و این تاثیرات پس از اصلاحات اساسی پطر کبیر بیشتر و بیشتر شد.فرهنگ روس به دنبال آن از حالت سنتی و شرقی خود به سوی فرهنگ غربی گرایید و در ابتدای قرن بیستم هم تغییرات اساسی بسیاری نمود که علت آن انقلاب بلشویکی سال ۱۹۱۷ روسیه و سلطه کمونیسم برای مدت هفتاد سال بر این کشور بود.روسیه در برخی مسائل فرهنگی مانند ادبیات، فلسفه، موسیقی کلاسیک، نقاشی، سینما و انیمیشن صاحب سبک می‌باشد.

مکان ها و جاذبه های گردشگری سن پترزبورگ

۱-   موزه هرمیتاژ

هرمیتاژ بزرگترین و قدیمی ترین موزه فرهنگ و هنر جهان می باشد که در شهر سنت پترزبورگ روسیه قرار دارد. این موزه در سال ۱۷۶۴ توسط کاترین کبیر راه اندازی شده است و در حال حاضر با داشتن بیش از سه میلیون اثر هنری بزرگترین کلکسیون نقاشی در جهان است.

این موزه در روزهای دوشنبه تعطیل می باشد و اولین پنجشنبه هر ماه ورودی این موزه برای عموم رایگان است.

 

۲- کلیسای سنت ایزاک

کلیسای سنت ایزاک که به ایزاکیوفسکی هم معروف است بزرگترین کلیسای ارتودوکس روسیه در این شهر و چهارمین کلیسای ارتودوکس بزرگ جهان می باشد.

 

۳- قلعه پیتر و پاول

قلعه پیتر و پاول دژ اصلی شهر سنت پترزبورگ محسوب می شود که توسط پتر کبیر در سال ۱۷۰۳ شروع به ساخت شد. این قلعه طی یکسال ساخته شد ولی نتوانست از لحاظ نظامی مقاومت کند و بنابراین از سال ۱۷۰۶ دوباره با بدنه ای سنگی بازسازی شد. از سال ۱۷۲۰ ، این قلعه بعنوان پادگان شهر و همچنین زندانی برای زندانیان درجه بالا یا سیاسی به کار گرفته شد.

 

 

 

 

۴- کلبه پتر کبیر

این کلبه اولین کاخ پتر کبیر محسوب می شود که ازچوب ساخته شده است. این کلبه چوبی فقط ۶۰ متر مربع است که شامل سه اتاق می شود ، یک اتاق خواب ، یک اتاق نشیمن و یک اتاق مطالعه .

۵- کلیسای منجی بر خون ریخته شده

کلیسای منجی بر خون ریخته شده یکی از اصلی ترین جاذبه های دیدنی شهر سنت پترزبورگ می باشد. این کلیسا در جایی که امپراطور الکساندر دوم کشته شد ساخته شده است.

 

 

 

 

 

 

۶- موزه روس

با وجود اینکه این موزه قابل قیاس با موزه ترتیاکوف در مسکو نیست اما موزه روس در سنت پترزبورگ نیز یکی از بزرگترین موزه های هنر و نقاشی ملی مربوط به قرن ۱۹ می باشد.

 

 

۷- کاخ کنستانتینوفکسی در استرلنا

 

قصر کنستانتین محل اقامت دوک های بزرگ از کاخ رومانف بوده است که شاهکار هنر معماری روسیه در قرن ۱۸ به شمار می رود. این موزه همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۴ بعد از ظهر باز است.

 

 

 

 

 

 

 

۸- کاخ کاترین

کاخ کاترین محل اقامت تابستانی تزارهای روس بوده است. بیش از ۱۰۰ کیلوگرم طلا در ساخت گچ بری ها و مجسمه ها و سقف این کاخ به کار برده شده است.

 

 

 

۹-  کاخ پترهف

کاخ پترهف مجموعه ای از قصرها و باغ هایی می باشد که استراحتگاه تابستانی پترکبیر بوده است. پترهف با نام کاخ ورسای روسیه معروف است.

 

 

 

 

 

۱۰-  اسب سوار برنزی

اسب سوار برنزی مجمسه یادبود پتر کبیر در میدان سناتسکایا می باشد که به دستور کاترین کبیر ساخته شده است.

 

 

 

 

هتل های سن پترزبورگ

۱- هتل اوختینسکایا

هتل اختینسکایا در سن پترزبورگ دارای چشم اندازی پانورامیک از رودخانه نوا است. اینترنت در این هتل رایگان بوده ‏و خدمات ترنسفر به ایستگاه قطار مسکوسکی صورت می گیرد. ‏ تمامی اتاق ها به جز سوییت ها در هتل اختینسکایا دارای بالکن هستند.

 

 

 

 

۲- هتل الکساندر هاوس

الکساندر هاوس، یک هتل ۴ ستاره‌ خانوادگی است که در سال ۱۸۲۶، در منطقه‌ی تاریخی کولومنا ساخته شد و به‌تازگی نوسازی شده است. این هتل امتیاز کامل ۵ را از سایت معتبر تریپ‌ادوایزر کسب کرده و همچنین رتبه‌های اول، دوم و سوم را به ترتیب در بین هتل‌های مجلل، تجاری و رمانتیک شهر به دست آورده است.

 

۳- هتل پوشکا این

 

این هتل ۴ ستاره، ساختمان چوبی زیبایی دارد و در فضایی منحصربه‌فرد در کنار رودخانه قرار گرفته است. هتل پوشکا این، با ۳۳ اتاق مدرن،‌امتیاز کامل ۵ را از سایت معتبر تریپ‌ادوایزر کسب کرده و رتبه‌های اول را در بین هتل‌های مجلل و رمانتیک شهر را به خود اختصاص داده و دومین هتل مجلل سن‌پترزبورگ شناخته می‌شود.

 

 

۴- هتل فور سیزنز لاین پالاس سینت پترزبورگ

در فاصله‌ی دو چهارراه تا موزه‌ی هرمیتیج و کاخ وینتر، هتل ۵ ستاره‌‌‌ و خانوادگی فور سیزنز قرار دارد. این هتل بزرگ، ۱۷۷ اتاق دارد و امتیاز کامل ۵ را در سایت معتبر تریپ‌ادوایزر ثبت کرده است. این هتل رتبه‌های اول و سوم را به ترتیب در بین هتل‌های دارای مجموعه‌ی آب گرم و هتل‌های مجلل سن‌پترزبورگ به خود اختصاص داده است.

۵- هتل استیت هرمیتیج میوزیم آفیشال

هتل ۵ ستاره‌ی هرمیتیج در قلب منطقه‌ی تاریخی داستایوفسکی، جایی که معروف‌ترین رمان‌های این نویسنده‌ی مشهور نوشته شده قرار دارد. این هتل با ۱۲۶ اتاق، امتیاز کامل ۵ را از سایت تریپ‌ادوایزر کسب کرده و چهارمین هتل مجلل شهر به شمار می‌آید.

۶- هتل ایندیگو سینت پترزبورگ – چایکووسکوگو

در خیابان زیبای چایکووسکوگو، هتل ۴٫۵ ستاره‌ی ایندیگو با ۱۱۹ اتاق زیبا قرار دارد. این هتل موفق به کسب امتیاز کامل ۵ از سایت تریپ‌ادوایزر شده و پنجمین هتل مجلل سن‌پترزبورگ به شمار می‌آید. هاکن به همراه نامزدش در این هتل اقامت داشته و می‌گوید: «پس از یک تجربه‌ی تلخ در رزرو کردن هتلی به‌صورت آنلاین، ما به این هتل آمدیم.

 

۷-  بلموند گرند هتل یوروپ

به مدت ۱۴۰ سال، هتل بلموند، نقش مهمی را در فرهنگ، اجتماع و اقتصاد سن پترزبوگ ایفا کرده است. این هتل ۵ ستاره با ۲۶۶ اتاق، امتیاز بالای ۴٫۵ را از سایت تریپ‌ادوایزر دریافت کرده و رتبه‌ی دوم را در بین هتل‌های دارای مجموعه‌ی آب گرم شهر کسب کرده است. همچنین این هتل چهارمین هتل تجاری شهر به‌حساب می‌آید و از این لحاظ برای اقامت‌های کاری بسیار مناسب است.

۸- هتل آستوریا

در قلب سن‌پترزبورگ و در کنار کلیسای تاریخی ایزاک، هتل ۵ ستاره‌ی آستوریا قرار دارد. این هتل با ۱۶۹ اتاق، امتیاز ۴٫۵ را از سایت تریپ‌ادوایزر کسب کرده و رتبه‌های چهارم و پنجم را در بین هتل‌های رمانتیک و تجاری شهر به خود اختصاص داده است. همچنین سومین هتل دارای مجموعه‌ی آب گرم در سن‌پترزبورگ محسوب می‌شود.

 

 

۹-هتل سوکوس اولیمپیا گاردن

این هتل ۴ ستاره دقیقا در مقابل پارک Olympia واقع شده و اتاق هایی با وای فای رایگان و تلویزیون صفحه تخت ارائه می دهد. تمام اتاق ها با رنگ های گرم و کف چوبی به زیبایی تزئین شده اند. در هر واحد یک حمام مجهز نیز تعبیه شده است. صبحانه به صورت سلف سرویس کامل ارائه می شود

غذاهای معروف سن پترزبورگ

۱-گولابتسی

 

این غذا همان دلمه کلم است که برای درست کردنش باید گوشت، برنج و ادویه را در داخل برگ کلم پیچید و آن را با سس گوجه، آلو بخارا، سبزیجات، فلفل و دیگر ادویه‌ها پخت. این غذای خوشمزه در موقعیت های خاص پخته می شود و طرفداران زیادی دارد.

 

۲-اوکا

اوکا سوپ یا خورشت دریایی اصیل روسی است که برای پختنش باید مهارت خاصی داشته باشید تا خوش طعم و خوش عطر شود. این غذا بیشتر وقتی که برای تفریح و گردش به دل طبیعت رفته اید درست می شود مخصوصا اگر در کنارتان دریاچه ای پر از ماهی های رنگارنگ باشد! این سوپ خوشمزه و لذیذ با ماهی، سبزی، زعفران، شوید، گوجه، تره، رازیانه درست می شود و عطرش حسابی اشتهایتان را باز می کند.

 

۳-کولودتس

برای درست کردن کولودتس مواد تهیه این غذا را داخل ژلاتینی که از گوشت درست شده می گذارند. برای تهیه این ژلاتین گوشت را مثل خورشت می پزند و بعد به حال خود رها می کنند تا سرد شود و تکه های گوشت به دلیل سرد شدن شکل ژله ای به خودش می گیرد. این غذا در تعطیلات زمستان و سال نو خورده می شود.

 

۴-سالاد وینگرت

برای تهیه این سالاد چغندر، هویج، گوجه و خیارشور را ریز ریز می کنند و به خوبی بهم می زنند در آخر هم از روغن به عنوان سس روی سالاد استفاده می شود. این سالاد که خوشمزه از بهترین غذاهای سن پترزبورگ می باشد و در کنار غذا خورده می شود و طعم فوق العاده ای دارد.

۵-هرینگ

هرینگ هم از آن سالادهای خوشمزه روسی است که برای تهیه آن از چند لایه سبزیجات استفاده می شود، سبزیجاتی مثل گوجه، هویج و چغندر را می پزند و با پیاز خرد شده و سس مایونز ترکیب می کنند. برای اینکه سالاد رنگ خوشرنگی به خود بگیرد از ترکیب چغندر و مایونز در لایه رویی استفاده می شود و در آخر هم برای تزئین روی آن تخم مرغ آب پز خرد شده ریخته می شود.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code